úterý

Instatní láska v 36 otázkách

Touha po lásce, po tom milovat někoho druhého a být milován, pocit sounáležitosti… Pro většinu lidí je to to nejdůležitější v životě. Objevují se i studie zaměřující se na tohle téma. V nich lidé, kteří měli v životě šťastnou rodinu a kolem sebe lidi, které milovali a kteří milovali je, dosáhli vyššího věku a plnohodnotnějšího života nežli ti, kteří se zaměřili na kariéru a na hmotné statky. Psychika celoživostních workoholiků strádala díky nedostatku lásky, a tak podlehli nemocím a zemřeli v mladším věku.

Ovšem o smrti tento článek není. Je o lásce a o další vědecké studii. Před rokem proběhl celým světem článek, který strhl nejednoho romantika. “Nějaká Američanka se inspirovala vědeckou studií, která testovala, zda se do sebe dva cizinci dokážou zamilovat na základě 36 otázek, na které jeden po druhém tváří tvář odpovídají,” vyprávěl mi s nadšením kamarád, který právě byl v porozchodové fázi, kdy se rozhodl začít zase lovit. “Test končí čtyřminutovým pohledem do očí. A láska je na světě,” dokončil svůj neskrývaný úžas... (Možná se zdá, že přeháním, ale opravdu byl jak malé dítě, které objevilo poklad plný bonbonů :D Dokonce jsem na něj koukala se zvednutým obočím, zda to myslí vážně.)

Moc jsem mu tehdy nevěřila, a tak jsem si otázky doma vyhledala. Přečetla si jednu po druhé a rozhodla se přece jen je sama na sobě vyzkoušet. Stránku s 36 otázkami jsem si uložila do telefonu a při vhodné chvíli je vytáhla u přátel, o kterých jsem toho příliš nevěděla. U takových přátel, kde jsme se nikdy moc neotevřeli a u kterých jsem byla zvědavá jako právě ono malé dítě, co jsou doopravdy zač. Použila jsem tak tyto otázky u lidí, kteří by se mi jen tak při mém všetečném vyzvídání neotevřeli, ale v rámci testu už to bylo něco jiné.  Díky těmto otázkám jsem měla šanci dozvědět se něco více o jejich dětství, zjistit jejich sny a špatné příhody, a to jen proto, že jsme se sobě vzájemně otevřeli.

Například jsme se tak s kamarádkou přesvědčily o tom, že toho máme mnohem více společného než jsme si obě myslely. Docílily jsme tak ještě hlubšího přátelství. Stejně tak s dalšími přáteli, se kterými jsme tento test podstoupili. A stejně tak jako jsem v předchozím roce tyto otázky použila na své známé, abychom se k sobě více přiblížili a neměli pocit, že nás dělí nějaká hluboká propast, vznikl a byl používán tento test v Americe. Snahou tohoto testu nebylo, aby se dali dohromady dva cizinci na partnerské a milostné úrovni, ale aby se mezi sebou sblížili kolegové na pracovišti. A ono to fungovalo. Kolegové si byli bližší a napjaté vztahy na pracovišti byly tytam. Ovšem většina lidí právě z článku Mandy Len Catron pochopila, že díky onomu testu vzplanou láskou do kohokoliv, který svolí s nimi otázky zodpovědět. Spousta lidí na své první schůzce vytáhla otázky s domněnkou, že díky nim získají vztah a lásku a nakonec byli zklamaní, protože to nefungovalo. Ale ono to fungovalo. Jen netušili, co je cílem tohoto testu.

Cílem není se zamilovat, ale sblížit se (nemyšleno zrovna sexuálně :D). Ale vy kteří doufáte v instatní lásku nezoufejte. Stále je tady šance, že pokud s vámi bude chtít druhý podstoupit tento test, má chuť vás blíže poznat a zjistit, zda byste se k sobě hodili. Autorce článku to tehdy vyšlo, s partnerem jsou spolu dodnes. Ale jak uvádí:”Lásku tím nezískáte, tu musíte chtít a musíte na ni každý den pracovat.” A tak vám tady přináším těch kouzelných 36 otázek, které můžete zkusit třeba na Valentýna a nebo po svátku lásky třeba se svou kamarádkou.


I. ČÁST
1. Pokud byste si mohli vybrat kohokoli na celém světě, koho byste pozvali na večeři?
2. Chtěli byste být slavní? Jakým způsobem?
3. Než někomu zavoláte, připravíte si předem, co přesně mu chcete říct? Proč?
4. Jak podle vás vypadá perfektní den?
5. Kdy naposled jste si sami pro sebe zpívali? A pro někoho jiného?
6. Pokud byste měli možnost žít do devadesáti a posledních 60 let si udržet buď mysl, nebo tělo třicetiletého. Co byste si vybrali?
7. Máte tajné předtuchy o tom, jak zemřete?
8. Vyjmenujte tři věci, které máte s partnerem (s nímž vyplňujete test) společné.
9. Za co jste ve svém životě nejvíc vděční?
10. Pokud byste měli možnost změnit cokoli na tom, jak jste byli vychováni, co by to bylo? 

11. Během čtyř minut odvyprávějte jeden druhému svůj životní příběh a zkuste zmínit co nejvíc detailů. 
12. Pokud byste se zítra ráno mohli probudit a získat jednu jakoukoli schopnost, dovednost či kvalitu, která by to byla?

II. ČÁST
 
13. Pokud by vám křišťálová koule mohla říct skutečnou pravdu o vás, vašem životě, vaší budoucnosti, prostě o čemkoli, co byste rádi věděli? 14. Je něco, o čem dlouhodobě sníte, po čem toužíte? A proč jste to ještě nezrealizovali?
15. Co je vaším největším životním úspěchem?
16. Čeho si na přátelství nejvíc ceníte?
17. Co je vaší nejcennější vzpomínkou?
18. Jaká je vaše nejhorší vzpomínka?
19. Kdybyste věděli, že v určitém roce náhle zemřete, změnili byste něco na svém způsobu života? Co by to bylo a proč?
20. Co pro vás znamená přátelství?
21. Jak velký význam má ve vašem životě láska a náklonnost?
22. Vyjmenujte pět charakteristik vašeho partnera (s nímž vyplňujete test), které pokládáte za pozitivní.
23. Jak semknutá je vaše rodina? Máte pocit, že vaše dětství bylo šťastnější než dětství jiných lidí?
24. Jaký vztah máte s matkou?

III. ČÁST
25. Vymyslete tři tvrzení týkající se vás i vašeho partnera, která pokládáte za pravdivá. Vytvořte tři věty typu „my oba se v této místnosti cítíme…“ a podobně. 
26. Dokončete následující větu: „Přál(a) bych si mít někoho, s kým bych mohl(a) sdílet…“
27. Pokud byste se s partnerem (s nímž vyplňujete test) měli stát blízkými kamarády, co důležitého by o vás měl(a) vědět?
28. Řekněte jeden druhému, co se vám na tom druhém líbí. A buďte opravdu upřímní, řekněte i to, co máte pocit, že se nesluší říkat někomu, koho jste zrovna potkali.
29. Podělte se vzájemně o trapný moment vašeho života.
30. Kdy naposled jste před někým plakali? A kdy jste plakali o samotě?
31. Řekněte jeden druhému něco hezkého, co na něm (ní) máte rádi.
32. Existuje natolik závažné téma či věc, že se o tom opravdu nikdy nevtipkuje?
33. Pokud byste dnes večer zemřeli bez možnosti s kýmkoli před smrtí mluvit, co by vás nejvíc mrzelo, že jste nestihli někomu říct? A proč jste mu to doposud neřekli?
34. Váš domov a všechno vaše vlastnictví zachvátil oheň. Poté, co zachráníte své nejbližší a domácí mazlíčky, máte už čas jen na to zachránit jednu jedinou věc. Co by to bylo? A proč?
35. Čí smrt z rodinných příslušníků a blízkých by pro vás byla nejbolestnější? Proč?
36. Svěřte se s nějakým osobním problémem a požádejte partnera (s nímž vyplňujete test) o radu, jak on či ona by danou věc vyřešili. Zeptejte se také, jak si myslí, že se vy cítíte, jaké pocity ve vás ten problém vyvolává.

A nakonec se podívejte na 4 minuty jeden druhému do očí, aniž byste těkali očima. :)


Zkoušeli jste si někdy s někým zodpovědět těchto 36 otázek? :)
SHARE THIS POST

Žádné komentáře:

Okomentovat

Moc Vám děkuji za všechny komentáře, které mi vždy udělají radost. :)
Pokud byste se mě chtěli na něco zeptat neveřejně, napište mi email nebo vzkaz na facebooku. A pokud Vám nebude vadit, že si Váš dotaz přečtou další čtenáři, klikněte (dole) na ikonku "ask me".

Přeji Vám krásný den!

The life of Ceady. All rights reserved. ©